Metódy zvyšujúce úspešnosť IVF

Metódy zvyšujúce úspešnosť IVF

Ak chcete ísť šťastiu naproti, spoľahnite sa na metódy, ktoré zvyšujú úspešnosť IVF. Radi vám pomôžeme vybrať tú správnu.

Metódy zvyšujúce úspešnosť IVF

Ak chcete ísť šťastiu naproti, spoľahnite sa na metódy, ktoré zvyšujú úspešnosť IVF. Radi vám pomôžeme vybrať tú správnu.

Diagnostické metódy na vyšetrenie spermiogramu

Cieľom vyšetrenia spermiogramu je zistiť množstvo, kvalitu, pohyblivosť a morfologickú správnu spermií.

Halosperm

Na základe vyšetrenia spermiogramu môžeme okrem počtu, objemu, pohyblivosti alebo morfológie spermií posúdiť aj stupeň poškodenia (fragmentácie) ich DNA. DNA spermií vyšetrujeme pomocou špeciálneho testu s názvom Halosperm G2.

Immasperm

Pri diagnostike faktorov mužskej neplodnosti je dôležitým parametrom okrem iného stanovenie podielu nezrelých spermií v ejakuláte. Zrelosť spermií sa zisťuje pomocou Immasperm (diagnostický nástroj) pomocou stupňa zafarbenia spermií.

Vitality test

TEST VITALITY funguje na princípe farbenia. Použité farbivo (eozín) totiž prenikne iba do mŕtvej spermie. Živé spermie tak po aplikácii farbiva zostávajú biele, mŕtve spermie s porušenou cytoplazmatickou membránou sa sfarbia do ružova až červena.

Vyšetrenie oxidatívneho stresu v ejakuláte

Oxidatívny stres ovplyvňuje kvalitu a funkčnosť spermií a spôsobuje poškodenie ich DNA. Na zistenie oxidatívneho stresu používame najrýchlejší a najpresnejší test MIOXSYS. Tento test zvyšuje presnosť diagnostiky mužskej neplodnosti.

Metódy na výber vhodnej spermie na oplodnenie

Metódy nám pomôžu vybrať spermie, s ktorými je najvyššia šanca na vznik embrya.

ICSI

Najčastejšie používaná mikromanipulačná technika, pri ktorej sa do každého vajíčka aktívne prenáša jedna spermia. Z hľadiska vývoja embrya ide o bezpečnú metódu, ktorá nemá vplyv na výskyt vývojových chýb plodu.

PICSI

Modifikácia metódy ICSI spojená s výberom optimálnej spermie. Princípom metódy je naviazanie zrelých spermií na špeciálne upravený povrch Petriho misky, na ktorý sa nanesie gél s hyaluronanom.

MACS

Spermie majú obmedzenú životnosť a umierajú apoptózou. Apoptotické spermie sa za normálnych okolností nedajú odlíšiť od normálnych spermií. Systém MACS® ART Annexin V sa používa na vylúčenie poškodených spermií zo vzorky spermy.

Zymot chip

Táto metóda je určená na výber najkvalitnejších spermií na insemináciu pacientky alebo na oplodnenie vajíčok technikami ICSI a PICSI. Oplodňovací čip je jednorazové zariadenie pozostávajúce z dvoch komôr oddelených špeciálnou membránou.

SpermMobil

Špeciálne médium používané na umelú aktiváciu spermií. Pridaním média do vzorky úplne nepohyblivých spermií sa aktivujú energetické rezervy živých spermií, ktoré získajú pohyblivosť. To nám umožňuje ľahko rozlíšiť živé a mŕtve spermie.

Vyšetrenie zrelosti Oocytov

Pomáha stanoviť najvhodnejší okamih pre mikromanipulačné oplodnenie vajíčok spermiami (ICSI). Teda moment, kedy je najvyššia pravdepodobnosť úspešného vzniku embrya.

MOON

Skratka MOON znamená Mature Oocytes Only, čo možno voľne preložiť ako "iba zrelé vajíčka". Ide o podrobné vyšetrenie zrelosti vajíčok v polarizovanom svetle s cieľom správne načasovať oplodnenie.

Kultivácia embryí

Po oplodnení vajíčka spermiami embryológovia embryá sledujú a starajú sa o ich úspešný vývoj. Na urýchlenie rastu a zvýšenie šance dosiahnutia štádia blastocysty vám ponúkame moderné kultivačné médiá.

EmbryoGen

Médium obsahujúce dôležitý rastový faktor GM-CSF. Pomáha embryu absorbovať živiny a chráni ho pred bunkovým stresom a apoptózou.

Monitorovanie vývoja embryí

Každé embryo najlepšie prosperuje v tele ženy. Takmer rovnaké podmienky a prostredie dokáže zaistiť embryám aj inkubátor MIRI Time-lapse.

Time-lapse

Inkubátor MIRI TL ponúka embryám tú najlepšiu starostlivosť, pohodlie a vlastný priestor. Embryá každého páru sa kultivujú samostatne v jednej z 12 oddelených vyhrievaných komôrok.

Testovanie zrelosti endometria

Problém s úspešným počatím môže spôsobovať sliznice maternice, ktorá nemusí byť na transfer dostatočne pripravená. Testovanie zrelosti endometria zaistí voľbu vhodného okamihu na transfer.

EndomeTRIO

Vyšetrenie, ktoré zahŕňa tri testy z jednej vzorky sliznice maternice. Podrobné vyšetrenie maternicového prostredia a stanovenie optimálneho momentu na vloženie embrya môže byť veľmi dôležitým krokom pri objasňovaní príčiny neplodnosti.

BeREADY

Test je určený pre všetky ženy, ktoré počas liečby metódami asistovanej reprodukcie získali malý počet embryí alebo u ktorých sa opakovane nepodarilo implantovať embryo. Na základe analýzy vzorky výteru z maternice test beREADY určuje optimálny čas na prenos embrya.

Metódy zvyšujúce úspešnosť pri transfere

Prenos embrya do maternice je jedným z najdôležitejších krokov v IVF liečbe., preto je dobré ho podporiť metódami, ktoré napomôžu úspešnému uchyteniu embrya.

EmbryoGlue

EmbryoGlue je špeciálne kultivačné médium s obsahom hyaluronanu, ktoré funguje ako „lepidlo“. Pri transfere tak pomáha embryu s prichytením k stene maternice a zároveň mu dodáva všetky potrebné živiny.

EmbryoGen

Kultivačné médium s obsahom rastového hormónu, vďaka ktorému sa embryo nielen lepšie vyvíja, ale aj komunikuje s sliznicou maternice. Zvyšuje šancu na úspešné uhniezdenie v maternici pri embryotransfere.

Nečakané prepojenie vedy, celostnej medicíny a empatie

Hľadáme tie správne prepojenia, ktoré vás dovedú až k vytúženému cieľu.

0
rokov

sme tu pre vás

0
detí

sa vďaka nám narodilo

0
rodinám

so vzácnym ochorením sme pomohli

Sme tu pre tých, ktorí nechcú len dúfať

Čerpáme z našich dlhoročných skúseností a dobre vieme, že každý príbeh je iný a každý si zaslúži pochopenie a individuálny prístup.

Brno

RNDr. Gabriela Tauwinklová

R&D raditelka

gtauwinklova@repromeda.cz

Brno

Mgr. Martina Pešáková

Riaditeľka embryologického laboratória

mpesakova@repromeda.cz

Brno

Mgr. David Kubíček, Ph.D.

Riaditeľ genetického laboratória

dkubicek@repromeda.cz

Brno

MVDr. Vlasta Linková

Vedúca cytogenetického laboratória

vlinkova@repromeda.cz

Brno

Mgr. Miroslav Horňák, Ph.D.

R&D ředitel

mhornak@repromeda.cz

Brno

Mgr. Rostislav Navrátil, Ph.D.

Vedúci molekulárne-genetické laboratóriá

rnavratil@repromeda.cz

Na svet sme pomohli už 6 000 deťom

Kryštof

31 júla, 2023

Drahá Repromeda, vďaka tebe sa k nám 5. mája pripojil Kryštof. Ďakujeme za obe deti! L+L

Kristýnka

17 júla, 2023

Keď sme s manželom začali riešiť IVF, na odporúčanie sme zvolili Vašu kliniku a teraz vieme, že to bolo najlepšie rozhodnutie. Na prvú schôdzku som šli plní očakávania a zároveň s nervozitou z toho, čo nás čaká.

Natálka

29 júna, 2023

Ďakujeme za splnenie nášho sna. Ďakujeme za našu malú Natálku. Na vloženie embrya sme boli 2.8.2022. Tehotenstvo prebiehalo hladko. Neboli žiadne väčšie komplikácie. 13.4.mi odtiekla plodová voda a 15.4.bol náš poklad na svete akútnym cisárskym rezom. Natálka vážila 3560 gramov. Pri odchode z pôrodnice merala 50cm. V pôrodnici zistil pán doktor dyspláziu bedrových kĺbov (bohužiaľ sa to vraj dedí väčšinou, takže to má po mne), ale lepší sa nám to a verím, že čoskoro budeme môcť byť bez perinky. Každopádne sme veľmi vďační za to, že ju máme a za to patrí najväčšia vďaka Vám

Dohodnite si s nami nezáväznú konzultáciu

A urobte prvý krok na ceste za dieťaťom. Lekár s vami prediskutuje všetko, čo vás zaujíma, a navrhne vám ďalší postup.

Brno, Studentská 812/6, CZ

Vaše otázky zodpovieme Po-Pi, 7-18 hodín.

Pohotovosť +420 602 592 842
Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11, CZ

Vaše otázky zodpovieme Po-Pi, 7-15 hodín.

Pohotovosť +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6, CZ

Vaše otázky zodpovieme Po-Pi, 7-18 hodín.

Pohotovosť +420 602 592 842

Zobraziť na mape

Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11, CZ

Vaše otázky zodpovieme Po-Pi, 7-15 hodín.

Pohotovosť +420 606 029 983

Zobraziť na mape

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Splňte si sen o kompletnej rodine

Chcete sa objednať alebo na niečo opýtať? Vyplňte nasledujúci formulár a my sa vám čo najskôr ozveme.

* Povinné položky
Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov.