Alternatívy k IVF

Alternatívy k IVF

Možno sa na IVF necítite alebo chcete skúsiť ešte iné možnosti, než pristúpite k metódam asistovanej reprodukcie. Ponúkame vám aj celostné postupy, ktorými môžete doplniť svoju IVF liečbu.

Alternatívy k IVF

Možno sa na IVF necítite alebo chcete skúsiť ešte iné možnosti, než pristúpite k metódam asistovanej reprodukcie. Ponúkame vám aj celostné postupy, ktorými môžete doplniť svoju IVF liečbu.

IUI – Intrauterinná inseminácia

Najmenej invazívna metóda asistovanej reprodukcie. Ide o jednoduchý a bezbolestný výkon, pri ktorom zavádzame nejpohyblivejšie spermie partnera alebo darcu do maternice.

IUI je pre vás vhodná, ak:

 • máte nepravidelnú ovuláciu,
 • máte menej ako 35 rokov,
 • má váš partner horšiu kvalitu spermií,
 • nemáte nižší počet antrálnych folikulov,
 • nemáte vyššie hladiny FSH,
 • nemáte nižšie hladiny AMH,
 • nemáte nadváhu.

Ako funguje IUI?

V laboratóriu vopred vyselektujeme najpohyblivejšie spermie vášho partnera alebo darcu, ktoré potom zavedieme v období ovulácie do maternice. A to buď vo vašom prirodzenom cykle, alebo po stimulácii vaječníkov. Ide o jednoduchý a bezbolestný výkon, ktorý vykonávame ambulantne a bez anestézie.

Kedy túto metódu využívame?

K IUI pristupujeme minimálne, pretože je vhodná iba pre úzku skupinu párov a má nízku úspešnosť (približne 5–15 % na cyklus).

Objednajte sa na konzultáciu

A zistite, či je pre vás IUI vhodné. Lekár vám odporučí ďalší postup na vašej ceste za bábätkom.

Fytoterapia – Liečba bylinkami

Vhodne zvolená bylinná kúra uvedie vaše telo do rovnováhy a napomôže počatiu i donoseniu zdravého bábätka. S užívaním byliniek na ceste za bábätkom máme mnoho pozitívnych skúseností.

S čím bylinky pomáhajú?

 • Úprava hormonálnej hladiny v tele,
 • stimulácia ženských orgánov,
 • podpora psychiky,
 • nepravidelná menštruácia,
 • hormonálna nerovnováha,
 • správne uchytenie embrya.

Kedy je správny čas na bylinnú liečbu?

V prípade liečby neplodnosti môžete kúru podstúpiť pred začatím liečby alebo v jej priebehu. Kúru ale odporúčame zvážiť vždy, keď pocítite, že je vo vašom tele niečo v neporiadku. Podľa tradičnej čínskej medicíny v tele všetko súvisí so všetkým a otehotnenia môžu ovplyvňovať aj faktory, ktoré s ním na prvý pohľad nesúvisia. Výber bylín vždy konzultujte s odborníkom.

V prípade, že vás fytoterapia zaujala, odporúčame kontaktovať:

Biorezonancia

Metóda, ktorou dokážeme zmapovať celkový stav tela a odhaliť skryté príčiny neplodnosti. Pri snahe o počatie slúži najmä na zistenie stavu ovulácie, vajíčkovodov, maternice aj podmienok na splynutie pohlavných buniek.

Ako biorezonancia pomáha pri liečbe neplodnosti?

 • Zmiernenie menštruačných bolestí,
 • odstránenie chronických zápalov pošvy, vaječníkov alebo vajcovodov,
 • vyrovnanie hormonálnej nerovnováhy,
 • posilnenie imunity,
 • pripravenie tela na úspešné uhniezdenie embrya.

Ako biorezonancia funguje?

Všetky organizmy (vrátane vírusov a baktérií) vysielajú vlastné elektromagnetické vlnenie, ktoré meriame a využívame v liečbe. V prípade, že vo vašom tele niečo nie je v poriadku, biorezonančný prístroj to vyhodnotí ako rušivé vlnenie. Pokiaľ by táto chyba v organizme pretrvávala, môže sa prejaviť rôznymi príznakmi zhoršeného zdravia – od chronických bolestí hlavy po dysfunkciu vaječníkov. Biorezonancie dokáže toto rušivé vlnenie opraviť a odoslať späť do tela na správnej frekvencii s cieľom dostať všetky vaše orgány do rovnováhy.

V prípade, že myslíte, že by vám biorezonancia mohla pomôcť, odporúčame kontaktovať Nikolu Kadlčíkovou.

 • +420 605 430 571, info@bicom-optima-brno.cz

Akupunktúra

Podstatou akupunktúry je vpichovanie ihličiek do bodov, ktoré ovplyvňujú fungovanie vášho tela. Pripraví vás na príchod bábätka, pôsobí preventívne proti potratu a pomôže vám zvládnuť celé tehotenstvo v harmónii.

Dlhodobo spolupracujeme so skúsenou akupunkturistkou Dominikou Guziurovou +420 603 197 424 .
Odporúčame prečítať rozhovor.

Ako prebieha akupunktúra?

Najskôr terapeutka pomocou otázok zistí, akú dráhu vo vašom tele potrebujete z pohľadu tradičnej čínskej medicíny podporiť. Otázky sa budú týkať vášho zdravotného stavu a psychického rozpoloženia. Na základe diagnózy ošetria pomocou vpichov tenkých ihiel body na vašom tele, ktoré sú v nerovnováhe.

Výživa

Vhodne zvolená strava a cvičenie zvýši šance na počatie bábätka. Podporte správne fungovanie tela stravou a čínskym cvičením Čchi-kung alebo cvičením podľa Mojžišovej.

Ako ovplyvňuje výživa šancu na bábätko?

Správny jedálniček dokáže zmeniť podmienky v malej panve, a zvýšiť tak nádej na otehotnenie.

Čo radšej na tanieri obmedziť?

 • Sladkosti,
 • biele pečivo,
 • výrobky z kravského mlieka,
 • surovú zeleninu,
 • vyprážané jedlá,
 • sladené nápoje,
 • tvrdý alkohol.

Fyzioterapia

Čo je to Čchi-kung?

Cvičenie, ktoré vďaka pomalým pohybom a hlbokému dychu dokáže uvoľniť nahromadené napätie v tele, vylepšiť držanie tela a celkové zdravie. Podľa tradičnej čínskej medicíny je čchi naša základná životná energia a gong predstavuje zručnosť pre jej prijímanie.

Fyzioterapia a cvičenie podľa Mojžišovej?

Cvičenie, ktoré dokáže posilniť svaly celého trupu, zlepšiť dynamiku chrbtice a panvového dna a pomôcť od bolesti chrbta. Používame ho nielen ako podpornú metódu na umelé oplodnenie, ale aj v ďalších prípadoch. Cvičenie dokáže odstrániť niektoré druhy neplodnosti a pomôcť vám tak na ceste za počatím.

Radi odporučíme fyzioterapeutov z Fit and Tasty na Botanické 53a v Brne, ktorí sa na túto problematiku špecializujú.

Yoga

ReproYoga

Spoločne s Kristýnou Svobodovou z jogového štúdia Yoga Place sme si pripravili sériu videí reprodukčnej jogy. Cvičenie môžete vykonávať kdekoľvek, ideálne v pohodlí domova.

Prvá lekcia reprodukčnej jogy je zameraná na uvedomenie si seba samého a prebudenie vnútornej energie. Pomocou zvolených cvikov aktivuje, prehrieva a prekrvuje orgány v oblasti brucha a panvy. Toto jemné cvičenie venuje pozornosť všetkým orgánom, ktoré ovplyvňujú reprodukčný a endokrinný systém.

Druhá lekcia reprodukčnej jogy je venovaná očiste, harmonizácii a upokojeniu. Základom tejto lekcie je dychová technika Nádí šódhana (v slovenčine označovaná ako striedavý dych), ktorá harmonizuje ženskú a mužskú energiu. Obľúbená je práve pre svoje očistné účinky. Chýbať nebude ani upokojujúci a harmonizujúci pozdrav mesiaci. Ten je vhodný predovšetkým pre ženy trpiace nespavosťou. Súčasťou tejto lekcie je aj pozícia bohyne symbolizujúca bohatstvo, prosperitu a plodnosť. Keďže sa jedná o upokojujúcu zostavu, odporúčame ju cvičiť až na záver dňa.

Dostatočne odpočívať: ľahko sa to povie, ale ťažko dodržiava. Tretia lekcia reprodukčnej jogy z našej dielne je zameraná predovšetkým na relaxačné cviky. Pomáha s navodením psychickej pohody, zbavenia sa nepokoja a buduje dôveru v seba samého. Záver lekcie je venovaný vedenej relaxácii, takzvanej vizualizácii v pozícii blaženosti.

Nečakané prepojenie vedy, celostnej medicíny a empatie

Hľadáme tie správne prepojenia, ktoré vás dovedú až k vytúženému cieľu.

0
rokov

sme tu pre vás

0
detí

sa vďaka nám narodilo

0
rodinám

so vzácnym ochorením sme pomohli

Sme tu pre tých, ktorí nechcú len dúfať

Čerpáme z našich dlhoročných skúseností a dobre vieme, že každý príbeh je iný a každý si zaslúži pochopenie a individuálny prístup.

Ostrava, Brno

Bc. Michaela Janíčková, DiS.

Vrchná sestra

mjanickova@repromeda.cz

+420 702 247 322

Brno

Adéla Klepetková, DiS.

Zdravotná sestra

Brno

Bc. Barbora Šobová

Denná koordinátorka

bsobova@repromeda.cz

+420 607 001 671

Brno

Eliška Široká

Zdravotná sestra

Brno

Bc. Kateřina Havelková

Zdravotná sestra

Brno

Dana Kochová

Denná koordinátorka

dkochova@repromeda.cz

+420 722 972 193

Na svet sme pomohli už 6 000 deťom

Kryštof

31 júla, 2023

Drahá Repromeda, vďaka tebe sa k nám 5. mája pripojil Kryštof. Ďakujeme za obe deti! L+L

Kristýnka

17 júla, 2023

Keď sme s manželom začali riešiť IVF, na odporúčanie sme zvolili Vašu kliniku a teraz vieme, že to bolo najlepšie rozhodnutie. Na prvú schôdzku som šli plní očakávania a zároveň s nervozitou z toho, čo nás čaká.

Natálka

29 júna, 2023

Ďakujeme za splnenie nášho sna. Ďakujeme za našu malú Natálku. Na vloženie embrya sme boli 2.8.2022. Tehotenstvo prebiehalo hladko. Neboli žiadne väčšie komplikácie. 13.4.mi odtiekla plodová voda a 15.4.bol náš poklad na svete akútnym cisárskym rezom. Natálka vážila 3560 gramov. Pri odchode z pôrodnice merala 50cm. V pôrodnici zistil pán doktor dyspláziu bedrových kĺbov (bohužiaľ sa to vraj dedí väčšinou, takže to má po mne), ale lepší sa nám to a verím, že čoskoro budeme môcť byť bez perinky. Každopádne sme veľmi vďační za to, že ju máme a za to patrí najväčšia vďaka Vám

Brno, Studentská 812/6, CZ

Vaše otázky zodpovieme Po-Pi, 7-18 hodín.

Pohotovosť +420 602 592 842
Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11, CZ

Vaše otázky zodpovieme Po-Pi, 7-15 hodín.

Pohotovosť +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6, CZ

Vaše otázky zodpovieme Po-Pi, 7-18 hodín.

Pohotovosť +420 602 592 842

Zobraziť na mape

Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11, CZ

Vaše otázky zodpovieme Po-Pi, 7-15 hodín.

Pohotovosť +420 606 029 983

Zobraziť na mape

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Splňte si sen o kompletnej rodine

Chcete sa objednať alebo na niečo opýtať? Vyplňte nasledujúci formulár a my sa vám čo najskôr ozveme.

* Povinné položky
Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov.