Embryotransfér

Priebeh embryotransféru

Embryotransfér je prenos embrya tenkou kanylou cez maternicové hrdlo do maternice. Zákrok je krátky, väčšinou bezbolestný a vykonáva sa na tranferovej izbičke pri relaxačnej hudbe.

Pri transfere budete mať tiež sprostredkovaný videozáznam vybraného embrya a jeho prenosu. Po zákroku môžete odísť ihneď domov.

Bolestivosť a komplikácie

U drvivej väčšiny žien sa jedná o ambulantný nebolestivý výkon. U niektorých žien môže byť maternicové hrdlo zúžené z dôvodu vývojové chyby maternice, alebo ako následok po prekonanom zápale či operácii. V tomto prípade môže byť prevedenia transferu ťažké a bolestivé a transfer je teda vykonaný v celkovej narkóze. Týchto prípadov je iba cca 1%.

Počet zavádzaných embryí

O počte transferovaných embryí vždy rozhoduje liečený pár po porade s lekárom. V súlade s odporúčaním medzinárodných odborných spoločností a v súlade s odporúčaním výboru Sekcie asistovanej reprodukcie (SAR) Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti (ČGPS) prenášame v drvivej väčšine iba 1 embryo.

Prečo netransferujeme viac embryí

Transfer dvoch alebo viacerých embryí významne nezvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia, naopak iba neporovnateľne zvyšuje podiel viacpočetných tehotenstva. Dvojčatá sa rodia približne o 6-8 týždňov skôr, majú teda veľmi nízku pôrodnú hmotnosť a nie sú u nich ešte vyvinuté všetky orgány. Najväčšie problémy plynú z nedovyvinutých pľúc, vďaka čomu musí byť bábätka v kyslíkovej atmosfére. Tá ale môže mať veľmi negatívny vplyv na zrak detí.

U transferu jedného embrya k nemu môže dôjsť iba v prípadoch jednovaječných dvojčiat, ktorá vzniknú rozdelením pôvodne jedného transferovaného embrya. Tomuto stavu nemožno bohužiaľ nijako predísť.

Provádění embryotransferu

Provádění embryotransferu

Čo vám ponúkame

Zistite, čo všetko pre vás môžeme urobiť. Ďalšie služby nájdete tu.

Liečba neplodnosti

Zistíme príčinu vašej neplodnosti a nájdeme ideálnu liečbu, ktorá vás dovedie do vytúženého cieľa.

Genetika

Zvýšte si šancu na počatie zdravého dieťatka. Čaká na vás špičkovo vybavené laboratórium reprodukčnej genetiky.

Alternatívna medicína

Riešime problémy komplexne. Preto ponúkame tiež metódy alternatívnej liečby, ktoré zvýšia vašu šancu na otehotnenie.

Náhradné materstvo

Prevedieme vás celým procesom náhradného materstva, keď embryo biologických rodičov donosí náhradná matka.

Domluvte si nezávaznou konzultaci