EndomeTRIO

Čo je endometrium?

Endometrium je slizničné vrstva maternice, v ktorej sa uchytí oplodnené vajíčko. Endometrium čiže sliznice maternice, nachádzajúce sa v najvnútornejšie časti steny maternice, je teda kľúčovým faktorom pre úspešné otehotnenie. Sliznice maternice sa bežne hodnotí pomocou ultrazvuku, ten však posúdi len jej výšku a štruktúru, dôležitá je ale aj jej bakteriálna flóra (mikrobiom) a tzv. implantačné okno, teda vhodný čas pre transfer embrya do maternice.

Vplyvom hormonálnej nerovnováhy v tele ženy (dominancie estrogénu nad progesterónom) sa môže stať, že sliznice maternice rastie aj mimo maternice. V takom prípade sa jedná o ochorenie nazývané endometrióza.

Čo je EndomeTRIO?

EndomeTRIO je vyšetrenie, ktoré zahŕňa tri testy z jednej vzorky sliznice maternice.

ALICE (Analysis of Infectious Chronic endometritída)
Rovnováha baktérií v endometriu je dôležitá pre úspešnú implantáciu embrya. Ak sa v maternici vyskytujú patogénne baktérie, môže byť táto rovnováha narušená.
Test ALICE odhalí prítomnosť baktérií spôsobujúcich chronický zápal. Tieto zápaly, vyskytujúce sa až u 30% neplodných pacientok, môžu byť aj jednou z príčin opakovaných potratov. Vhodne zvolenou liečbou možno však túto situáciu vyriešiť.

EMMA (Endometrial Microbiome Metagenomic Analysis)
Odobratím vzorky sliznice maternice a jeho následnou analýzou pomocou sekvenovania novej generácie (NGS) možno odhaliť aj iné baktérie zapríčiňujúce neplodnosť ženy.

Test EMMA poskytuje kompletný prehľad o zložení maternicovej sliznice. V prípade suboptimálnemu zastúpenie baktérií navrhne vhodnú liečbu antibiotikami alebo probiotikami.

ERA (Endometrial receptivity Analysis)
Opakované neúspešné embryotransféru môžu byť pre ženu náročné, a to ako po fyzickej, tak psychickej stránke. Hoci liečený pár prešiel radom testov a ich embryá sú podľa výsledkov preimplantačního genetického testovania pripravené na prenos do maternice, sliznice maternice na tento transfer pripravená byť nemusí.
Test ERA určí optimálnu časové okno, kedy je sliznica maternice receptívnu pre prijatie embrya. Stanovuje teda optimálny čas pre embryotransféru. Jeho výsledky pomôžu tiež stanoviť vhodnú hormonálnu prípravu aj jej dĺžku. S využitím tohto testu je u pacientok s opakovaným zlyhaním implantácie (uhniezdenie) dosiahnutá 73% úspešnosti implantácie (implantation Rate).

 

Na endometriu záleží!

S využitím tohto testu je u pacientok s opakovaným zlyhaním implantácie (uhniezdenie) dosiahnutá 73% úspešnosti implantácie (implantation Rate).

Čo vám ponúkame

Zistite, čo všetko pre vás môžeme urobiť. Ďalšie služby nájdete tu.

Liečba neplodnosti

Zistíme príčinu vašej neplodnosti a nájdeme ideálnu liečbu, ktorá vás dovedie do vytúženého cieľa.

Genetika

Zvýšte si šancu na počatie zdravého dieťatka. Čaká na vás špičkovo vybavené laboratórium reprodukčnej genetiky.

Alternatívna medicína

Riešime problémy komplexne. Preto ponúkame tiež metódy alternatívnej liečby, ktoré zvýšia vašu šancu na otehotnenie.

Náhradné materstvo

Prevedieme vás celým procesom náhradného materstva, keď embryo biologických rodičov donosí náhradná matka.

Domluvte si nezávaznou konzultaci