Alternatívy k štandardnému IVF

Cieľom týchto prístupov je snaha o čo najprirodzenejší priebeh umelého oplodnenia a minimalizácia nákladov na liečbu. Bohužiaľ je to vykúpené nízkou úspešnosťou týchto metód.

Natívný – prirodzený cyklus IVF

V priebehu natívneho cyklu IVF sa nepoužíva žiadna hormonálna stimulácia vaječníkov. Využíva sa prirodzené ovulácie. Pri punkcii je cieľom získať jedno vajíčko a následne ho oplodniť metódou ICSI eventuálne PICSI.

Minimálna stimulácia

Pri minimálnej stimulácii sa využíva veľmi nízkych stimulačných dávok liekov. Stimulácia je pre ženu šetrná a je dobre tolerovaná. Vykonáva sa za účelom zisku 2-6 kvalitných vajíčok a následného oplodnenia metódou ICSI alebo PICSI.

IUI: Intrauterinná inseminácia

IUI je najmenej invazívna metóda asistovanej reprodukcie, pri ktorej zavádzame v období ovulácie upravenej spermie (partnera alebo darcu) katétrom do maternice. Výkon je možné vykonať v prirodzenom cykle (bez stimulácie) alebo aj po stimulácii činnosti vaječníkov. Jedná sa o relatívne jednoduchý a bezbolestný výkon, ktorý sa vykonáva ambulantne bez anestézie.

Metóda IUI má veľmi nízku úspešnosť a aj po stimulácii vaječníkov sa pohybuje medzi 5-15% na cyklus. Je odporučená po úvahe s lekárom pre konkrétne vybrané prípady:

  • u mladších žien pri využití spermií darcu
  • u párov, kedy nedochádza k pravidelnému pohlavnému styku

IVM: In-vitro maturácie

IVM je metóda asistovanej reprodukcie, pri ktorej sa pacientke odoberajú z vaječníkov nezrelé oocyty, ktoré potom dozrievajú v laboratórnych podmienkach, ako sú oplodnené. Oplozování umelo dozretých oocytov sa vykonáva metódou ICSI alebo PICSI.

Na rozdiel od IVF sa pri IVM stimulačné lieky neužívajú vôbec alebo len v minimálnych dávkach a v krátkom období. Z vaječníkov sa odoberajú nezrelá vajíčka, ktoré potom v laboratóriu v priebehu 24 až 48 hodín dozrievajú a sú použité k oplodneniu.

Odporúčanie kliniky:

IVM, IUI ani Minimálna stimulácia nie sú metódami, ktoré by mali plne nahradiť IVF. Je potrebné na ne pozerať ako na metódy, ktoré sú vhodné len pre úzku skupinu párov. Tieto metódy nie sú vhodné pre ženy nad 35 rokov, a pre tie, ktoré majú nižší počet antrálnych folikulov, vyššie hladiny FSH a nižšie hladiny AMH, rovnako tak nie sú vhodné pre ženy s nadváhou.

Pacientka sestřička

Čo vám ponúkame

Zistite, čo všetko pre vás môžeme urobiť. Ďalšie služby nájdete tu.

Liečba neplodnosti

Zistíme príčinu vašej neplodnosti a nájdeme ideálnu liečbu, ktorá vás dovedie do vytúženého cieľa.

Genetika

Zvýšte si šancu na počatie zdravého dieťatka. Čaká na vás špičkovo vybavené laboratórium reprodukčnej genetiky.

Alternatívna medicína

Riešime problémy komplexne. Preto ponúkame tiež metódy alternatívnej liečby, ktoré zvýšia vašu šancu na otehotnenie.

Náhradné materstvo

Prevedieme vás celým procesom náhradného materstva, keď embryo biologických rodičov donosí náhradná matka.

Domluvte si nezávaznou konzultaci