Akupunktúra a neplodnosť

Akupunktúra je stará takmer 4000 rokov a je súčasťou tradičnej čínskej medicíny, respektíve je jedným z ich piatich pilierov, rovnako ako bylinná terapia, masáže, dietetika a cvičenie Cchi-kung (qigong).

Podstatou je vpichovanie akupunktúrnych ihiel do tzv. akupunktúrnych bodov, ktoré sú rozmiestnené po celom tele (hlava, trup, končatiny) a sú zoradených na jednotlivých meridiánoch. Meridiány sú dráhy (kanály), ktorými prúdi energia. Každý meridián a body na ňom, súvisí s niektorým orgánom.

Keď je niektorý z akupunktúrnych bodov upchatý, v tele dochádza k nerovnováhe (je zabránené toku energie) a vznikajú zdravotné problémy. Keď sa ošetrí body na meridiánu, ktoré sú vybrané podľa zdravotného stavu pacienta, potom energia začne znovu prúdiť, telo sa dostáva do rovnováhy a zbavuje sa bolesťou a ďalších zdravotných problémov.

Akupunktúra a IVF

Najefektívnejší liečba neplodnosti zahŕňa kombináciu západných lekárskych postupov, akupunktúry a čínskych bylín. V REPROMEDĚ odporúčame ženám podstúpiť akupunktúru pred i po embryotransféru. Pozitívny vplyv akupunktúry preukázala aj mnohé štúdie. Pokiaľ dôjde k následnému otehotneniu, potom dokáže čínska medicína pôsobiť preventívne aj proti potratu a po celú dobu gravidity harmonizuje energiu mamičky i plodu.

Čo vám ponúkame

Zistite, čo všetko pre vás môžeme urobiť. Ďalšie služby nájdete tu.

Liečba neplodnosti

Zistíme príčinu vašej neplodnosti a nájdeme ideálnu liečbu, ktorá vás dovedie do vytúženého cieľa.

Genetika

Zvýšte si šancu na počatie zdravého dieťatka. Čaká na vás špičkovo vybavené laboratórium reprodukčnej genetiky.

Alternatívna medicína

Riešime problémy komplexne. Preto ponúkame tiež metódy alternatívnej liečby, ktoré zvýšia vašu šancu na otehotnenie.

Náhradné materstvo

Prevedieme vás celým procesom náhradného materstva, keď embryo biologických rodičov donosí náhradná matka.

Domluvte si nezávaznou konzultaci