Repromeda je klinika, ktorú hľadáte

4. októbra, 2016

Repromeda je klinika, kterou hledáte

Náš príbeh začal na jeseň roku 2012. Po minimálne troch rokoch snahy o bábätko sme sa s partnerom rozhodli, že každý z nás podstúpi potrebné vyšetrenia. Vekovo sme na tom boli dobre, mne je 24 rokov a partnerovi 34 rokov. Podstúpila som bežné vyšetrenie u gynekológa s výsledkom, že som zdravá, takže problém bol asi u partnera.

Môj gynekológ nám odporučil Sanatórium REPROMEDA, aby si partner nechal urobiť spermiogram. Výsledok bol bohužiaľ veľmi zlý – môj partner nemôže mať deti. Boli sme samozrejme v šoku. Všetko sme konzultovali s lekárom a bolo nám doporučené darcovstvo spermií. Bolo nám jasné, že ak budeme chcieť bábätko, musíme sa s touto skutočnosťou nejako zmieriť a môj partner to zobral veľmi statočne, aj keď to pre neho bolo veľmi ťažké.

Pred konzultácií v sanatóriách Repromeda, ktorú sme mali dohodnutú s pánom doktorom Koukal, sme boli veľmi nervózna, ale už klinika sama o sebe pôsobí veľmi príjemne. S pánom doktorom sme naplánovali moju liečbu a potom sa dohodli na darovanie spermií. Dostali sme ponuku anonymných darcov a my si vyberali, vyberali, až sme vybrali. Dostala som kopu práškov a injekcií, z ktorých som mala strach.

Neznášam injekcie, nieto aby som si pichala sama, musela som sa proste prekonať. A ono to nebolo vo finále tak hrozné. Asi po 14 dňoch, keď ma mal pán doktor 3x do týždňa pod kontrolou, ma čakal odber vajíčok. Nikdy som ešte nebola uspanie, tak to pre mňa bolo tiež úplne nové. Sestrička ma však uistila, že to nič nie je. Celý zákrok trval asi 15 minút. Potom som sa prebudila a sestričky ma odviezli na izbu, kde som ešte chvíľu oddychovala.

Potom som mohla odísť domov. Trošku ma bolelo brucho, ale nebolo to nič hrozné. Čakali sme na verdikt, kedy nám oznámi, koľko embryí sa podarí vykultivovať. Bohužiaľ na použitie bola len dve a tá nebola úplne perfektné. Zaviesť sme si nechali obe dve, povedali sme si buď, alebo. Samozrejme nervozita bola veľká, odpočítavala som dni. Presne po 12 dnes som začala opäť špiniť a tehotenský test vyšiel bohužiaľ negatívny.

Bolo mi strašne smutno a spomínam si, že som preplakala celý deň. Partner ma utešoval, že na druhýkrát to určite vyjde. Všetko prebiehalo rovnako, len sme zvýšili dávky injekcií. Opäť nastal deň D. Získali sme 17 vajíčok, z toho sa podarilo oplodniť 7 a kvalita embryí bola vraj tá najlepšia. Po konzultácii s pánom doktorom Koukal som si nechala zaviesť iba jedno a zvyšok nechať zamraziť. Opäť nastalo 14 dní čakania.

Tentokrát som si ale povedala, že sa nebudem tešiť. Okrem nosenie ťažkých vecí som robila všetko, čo doteraz. Asi po 10tich dňoch som to rovnako nevydržala a urobila si tehotenský test. Jedna čiarka, druhá čiarka … Na tú chvíľu nezabudnem, bola som najšťastnejšia človek na svete! Hneď sme išli na kliniku, aby nám to pán doktor potvrdil. A naozaj to tak bolo. Som tehotná! Ten pocit. Keby som sa nehanbila, skočila by som pánovi doktorovi okolo krku.

Mala som takú radosť, aj keď som vedela, že som na začiatku a stať sa môže čokoľvek. S pánom doktorom sme sa po ďalšom vyšetrení, asi po 2 týždňoch, rozlúčili s tým, že sa o mňa bude ďalej starať môj gynekológ. Dnes som v 23 týždni tehotenstva a čakáme dievčatko. Všetko je tak, ako má byť a maximálne si to užívame.

Týmto príbehom by som chcela moc poděkovat.Opravdu sme sa cítili na klinike príjemne. No a až sa na to budeme cítiť, vrátime sa pre naše embryjka. Pokojne toto všetko podstúpim znovu, pretože to za to stojí. Ešte úplne vyhraté nemáme, ale ja verím, že pôrod bude prebiehať v poriadku a môžem vám povedať, že sa nemôžem dočkať. Všetkým, ktorí váhajú, odkazujem: „Sanatórium Repromeda je TA klinika, ktorú hľadáte.“

Kateřina