Naša malá princeznička

11. októbra, 2016

Naše malá princeznička

S priateľom (teraz už manželom) sme spolu chodili pekných pár rokov. Rozhodli sme sa postaviť domček a potom urobiť bábätko. Jednoducho pekne nalajnovanie. Ja aj priateľ sme mali okolo tridsiatky keď som vysadila antikoncepciu … ..aaa po roku a pol stále nič.

Svoje obavy som povedala gynekologičke. Zahájili sme pátranie – ja som bola podľa vyšetrenia v poriadku. Ale Priateľov výsledok spermiogramu z 8. januára 2015 – žiadne spermie v ejakuláte (azoospermia). Zrútil sa nám celý svet behom jednej chvíľky.

Gynekologička povedala „Nič nie je stratené, zavolám do Brna do Repromedy, tam vám pomôžu“. A tak sme začali jazdiť do Brna.

V Repromedě najskôr vykonali nový spermiogram – výsledok bol o niečo lepší. Nejaké spermie sa predsa len našli! V nasledujúcich mesiacoch sme prešli radom odberov a vyšetrenia. No a nakoniec v júni som začala stimuláciu. V celkovej anestézii mi bolo 25. júna 2015 odobraté 18 úplne dokonale vyvinutých vajíčok oplodnenie bolo nakoniec 16. Plne sa vyvinulo 10. Bol vykonaný genetický skríning PGS a konečný stav bol 8 skontrolovaných embryí (hradila nám poisťovňa) a 2 Nezapočítaná. Z tých 8 bolo zdravých 5!

22. júla 2015 mi bolo prenesené 1 rozmrazené embryo a nastal čas čakania. Uchytí sa alebo nie? Za 14 dní som si urobila tehotenský test a ono ajhľa ružová čiarka … Bola som veľmi rada, ale stále som mala pochybnosti …

5. augusta 2015 som išla na odber krvi a výsledok znel jasne – som tehotná, v maternici je 1 gestačný vačok s plodom veľkosti 5 + 6 t.g. Predpokladaný deň pôrodu 9.4.2016.

Od 9. týždňa tehotenstva mi bolo zle – skoro celý deň som prozvracela. Aj cez to sme nakoniec zvládli prichystať svadbu a 10. októbra sme sa vzali. Týždeň po svadbe nevoľnosti navyše prestali a ja ani nevedela, že som tehotná.

V 12. týždni sme boli na vyšetrenie a po prvýkrát sme počuli srdiečko nášho anjelika. To bola jedna z najkrajších vecí na svete. V 20. týždni sme sa dozvedeli pohlavie – dievčatko. Zvyšok tehotenstva prebiehal skvele až na kŕčovou žilu na pravom podkolennej. Tehotenstvo ubiehala rýchlo, malinká rástla ja tiež. Na konci som mala 11 kg navyše.

Termín pôrodu sa blížil a stále nič.

Nakoniec bol pôrod vyvolaný 18. apríla 2016, až 10 dní po termíne. No slečna sa nám jednoducho parádila. Manžel bol pri pôrode ako pomocná ruka, veľa mi pomohol – a nakoniec prišla najkrajšia chvíľa nášho života. Maličká sa narodila prirodzenou cestou za 12 hodín s váhou 4090 g a dĺžkou 51 cm. Celú noc som bola hore a pozerala sa na nášho anjelika … Teraz máme skoro 6 mesiacov a stále len dojčíme a rastieme ako z vody … ..

Touto cestou by som chcela poďakovať celému kolektívu v Repromedě k vytúženému bábätku. A všetkým kto sa pokúšajú o bábätko prajem pevnú vôľu a verte tomu, že nikdy nie je nič stratené, aj keď to na začiatku vyzerá občas úplne najhoršie. Stojí za to vydržať všetko, pretože ten pocit keď držíte bábätko v náručí sa ničomu na svete nemôže vyrovnať …

Lucie K. 33 rokov