Moje skúsenosti s darovaním vajíčok

6. októbra, 2016

Moje zkušenosti s darováním vajíček

Čo vedie ženy k darovanie vajíčok?

Tak pre mnohých je to túžba pomôcť, pre iných môže byť motiváciou aj finančné kompenzácie a pre niektoré ako napríklad aj pre mňa oboje.

Takže som si vyhľadala na Internete všetky brnenskej kliniky, prečítala recenzie a povedala si, že pôjdem do toho. Nemám predsa čo stratiť, len získať, či už je to dobrý pocit z toho, že niekomu pomôžem, alebo finančné kompenzácie.

Keď sme pri tom Internete, nesmiete veriť všetkému, každá žena je predsa jedinečná a negatívnych ohlasov je všade viac než kladných. Nehovorím, že som nebola vystrašená, že ma nevyľakal, že priberiem, že budem trpieť náladami a že to nedopadne dobre a ja potom po odbere budem musieť riešiť ešte ďalšie komplikácie.

Nič z toho sa však nestalo, nehovorím, že injekcie, ktoré si skoro 14 dní pichajú do brucha, v posledných troch dňoch niekedy aj dvakrát, sú príjemné, ale dá sa na to bez problémov zvyknúť. Mne injekcie nevadí, takže toto mi naozaj problémy nerobilo. Náladami som trpela až posledné tri dni pred odberom, rovnako ako pocitom nafúknutého brucha. Toto všetko hravo prežijete, keď si budete opakovať, že toto „trápenie“ už pre vás čoskoro skončí.

A priberanie, ktorého som sa obávala najviac, to taky bola zbytočná obava. Bolo to len nafúknuté brucho, čo je spôsobené tým, ako tam rastú vajíčka. Pre tých, čo poznajú, zhruba tretí mesiac a pre tých čo nie, tak ste sa len viac najedli J.

Samotný odber je otázkou pár hodín- dopoludnia. Prijmú vás a za hodinku idete na sálu, tam vám pod narkózou vykonajú odber, ktorý trvá asi desať minút. Potom vás prebudí, chvíľu si poležíte na izbe a za pár hodín už môžete so sprievodom domov.

Toto sú v skratke moja osobné skúsenosti s odberom vajíčok. Chcela som priblížiť osobnú skúsenosť a povedať všetkým potencionálnym darcom, že sa nie je čoho báť.

O čo som sa ale s vami chcela ešte podeliť a na čo by som skoro zabudla …

Aj keď to nebolo moje prvé darovanie, tak som bola na začiatku zmätená z množstva personálu, rôznych doktorov, vyšetrenie a nie vždy príjemných otázok. Niekoľkokrát som vypĺňala dotazníky, recepcia, gynekológ, genetik … Ďalšie kontroly už boli úplne v poriadku, už som sa necítila zmätene, už žiadne papiere a rovnaké otázky.

Toto je úprimná spoveď jednej darkyne. Ak sa pýtate, tak áno, pôjdem do toho pokojne zas, byrokratické koliesko mám dúfam za sebou, moc milá koordinátorka a ďalšie fajn personál tam pracuje stále Vám ostatným, ktoré o darcovstvo vajíčok aspoň trochu premýšľate, radím to isté. Nebáť sa a ísť do toho J.

Darkyne K.V. 32 rokov