Moje darcovstvo

6. októbra, 2016

Mé dárcovství

Už dlhšiu dobu som brouzdala internetom, čítala rôzne názory, získavala informácie a premýšľala, či do toho ísť. Aj v mojom okolí sa nachádzali páry, ktoré mali cestu tŕnistú k vytúženému bábätku a tak som do toho šla. Vyplnila som informačný dotazník na stránkach Repromedy a čakala, čo bude ďalej. Jedného dňa mi v práci zazvonil telefón a na druhom konci bol milý ženský hlas. Dostala som telefonicky všetky informácie o priebehu celého darovanie od prvej návštevy až po tú poslednú a následne po dohovore prvej návštevy došlo všetko aj na email. Aby som si priebeh darovanie mohla prečítať aj v pokoji doma. Prvá návšteva bola tu, na recepcii ma privítali milé slečny, vyplnila som im pár dotazníkov a čakala na pani doktorku. Tá si ma vzala do svojej kancelárie a preberali sme rodinou anamnézu, o de ma sme to vzali cez všetkých členov rodiny, pani doktorka si urobila obrázok a ja si už na recepcii dohovárala návštevu ďalšie. To ma čakala gynekologické kontrola a pár skúmaviek krvi bolo potrebné na zistenie, či budem pre niekoho vhodnú darkyňou.

Na výsledky sa čaká pár týždňov, a ako týždne plynuli žiadne výsledky sa nehrnuli. Hlavou sa Vám naháňajú rôzne myšlienky, tak som radšej zavolala či už sú výsledky hotové a či je tiež všetko v poriadku. Dostala som informácie, že samozrejme ako výsledky budú hotové, ozvú sa mi, len je potrebné trpezlivosti, pretože spracovanie naozaj trvá dlhšiu dobu. Tým som bola ukľudnené a trpezlivo vyčkávala. Potom to prišlo, zazvonil telefón „slečna ste vhodnú darkyňou, tak čo keby sme začali s prípravou“. Bez váhania som súhlasila. Bol mi zaslaný približný plán ako budeme postupovať, čo všetko bude treba a ako na to. Podľa dohody som začala brať antikoncepciu a plán potvrdila. Začiatok prebiehal pred Vianocami a bolo krásne počuť, že príjemcovia sú veľmi radi, bol to neuveriteľný pocit cennosti. Trochu sme sa od plánu posunuli o pár dní, ale ako sa hovorí „prírode neporučíte“.

V ničom to vôbec nevadilo, dostavila som sa na ukážkovú päťminútovke ako postupovať pri podávaní injekcií, vrchná sestra ma povedala ako na to, aby som to zvládla bez problému, dala mi všetky potrebné veci a nasledujúci deň som začala s aplikáciou. To viete, že po prvýkrát sa mi klopali ruky, v hlave myšlienky rôznych typov, ale zvládla som to bezbolestne a ako som bola na seba hrdá. To som samozrejme musela hneď poreferovat, že aplikácia prebehla bez akýchkoľvek ťažkostí a vydarila sa. Prvá kontrola ultrazvukom prebiehala po pár dňoch aplikácie lieku, ďalších pár liekov som ešte dostala a informácie o dávkovaní boli dostatočné. Následne prebehla aj druhá ultrazvuková kontrola, kde sme už stanovili termín darovanie. Prípravy boli jednoduché, aplikácia lieku, ktorú sestrička pripomenula SMS správou prebehla v poriadku a teraz už len od polnoci nejesť a nepiť. Prišiel deň darovanie a ja vyrazila na cestu do sanatória.

Myšlienok bolo veľa, ale vedela som, čo ma čaká, tak strach nebol. Bolo to ako v hoteli, moderné lôžkové miestnosť, hygienické prostredie na jednotku a všade obrázky bábätiek. Pár slov som prehodila aj s ďalšími pacientkami a išlo sa na samotný zákrok. Vyskočila som si na stôl, hlavné sestrička mi zabalila nôžky, aby im zima nebola, pani anestéziologičky mi zaželala, nech sa mi niečo pekného zdá a najazdia už som bola po zákroku v posteli vyspinkaná a bolo mi fajn.

Dostala som vodu a následne bagetu, to najviac potešilo môj žalúdok, ktorý už mal hlad. Ešte prebehlo informačné bloky s pani doktorkou po zákroku a išla som domov. Celkové trvanie procedúry zákroku bola približne na tri hodiny a čakal ma pekný odpočinkový víkend. Mala som blažený pocit, že práve ja môžem niekomu pomôcť k vysnenej rodine. Dúfam, že sa to podarilo a dielo bude dokonané. Po celú tú dobu som predovšetkým komunikovala s pani koordinátorkou. Báječné sú slečny na recepcii, ktoré aby Vám prispôsobili vyhovujúci sa termín návštevy urobia maximum. Vrchný sestrička tá Vám vždy podá všetky informácie k aplikácii liekov, názorná ukážka súčasťou, ale najviac si šplhli tou bagetou a pani doktorky to sú ženy na svojom mieste. Komunikácia s pani Dvorskú bola pre mňa veľmi dôležitá, mohla som sa na ňu obrátiť vo dne v noci a vždy ma veľmi ochotne poradila, pomohla alebo len odpovedala prípadné otázky. Nie je potrebné mať strach sa na niečo opýtať, ak máte otázky osmelí sa a smerujte ich na Repromedu, budú tu len pre Vás. Rada by som aj touto cestou poďakovala celému tímu, ktorý ma sprevádzal na ceste darovanie, bola to pre mňa príjemná cesta k zrodenia nového života.

Prajem Vám úspešnú cestu k mnohým spokojným klientom. S pozdravom G. K., darkyne 25 rokov