K vysnenému bábätku nám pomohli v Repromedě

4. októbra, 2016

K vysněnému miminku nám pomohli v Repromedě

Rada by som prispela našim príbehom, a podelila sa o skutočnosť, že aj vo vyššom veku nie je nič stratené. S partnerom (40 rokov) sme sa snažili o bábätko 2 roky, ja (33 rokov). To, že to myslíme vážne s našej budúcej rodinkou sme potvrdili manželstvom a pokračovali ďalej v snažení ďalší rok. Po uvědomnění si skutočnosti, že nie je normálne snažiť sa otehotnieť 3 roky, sme na odporúčanie kamarátky navštívili Sanatorium Repromeda.

Domáce prostredie a ústretový personál (predovšetkým MUDr. Hromadová) po zistení našich zdravotných komplikácií (manžel zlý spermiogram – nepohybujúcej sa spermie a ja málo kvalitných vajíčok, navyše s cystami) nám odporučil rovno IVF. Neváhali sme a podstúpili sme celú procedúru, počnúc pichaním si hormónov-absolútne nebolestivá záležitosť, odber vajíčok v celkovej anestézii-absolútne bezbolestný a rýchly zákrok, bez vedľajších účinkov po narkóze, vzhľadom k tomu, že po 2 hodinách po zákroku sa šlo po vlastných nohách domov.

Odobrali mi cca 12 vajíčok z toho ich bolo len 5 kvalitných pre oplodnenie. Po piatich dňoch, kedy sa nám v laboratóriu Klubal malá embryjka sme sa dozvedeli, že nám bohužiaľ zostalo len jedno kvalitné embryo vhodné k transportu do maternice. Ten pocit, že nám po tom všetkom zostalo len jedno oplodnené vyvíjajúci sa embryjko, bolo pre nás oboch skľučujúca. Po zavedení embryjka do maternice-bezbolestný zákrok porovnateľný s bežnou prehliadkou na gynekológii, bolo naozaj najnáročnejšie čakať 14 dní, než som si mohla urobiť tehotenský test.

Tých 14 dní bolo najdlhších v mojom živote, naštěstní test bol pozitívny a ja videla tie vysnívané dve čiarky. Návšteva v sanatóriu však nebola príliš pozitívna, pretože mi bolo povedané, že srdiečko v 6tt nebije a že sa uvidí budúci týždeň. Neprestávala som veriť … Za týždeň mi bolo po UZ povedané, že srdiečko bije a vyzerá to, že je všetko úplne v poriadku. Ten pocit úľavy, šťastie a napokon pocitu, že budem mamička bol nádherný a neopísateľný!

Celé tehotenstvo bolo ukážkové bez akýchkoľvek komplikácií. Vo 40tt, tri dni pred termínom som porodila krásnu a zdravú dievčatko Emička, viď fotogaléria. Chcela by som touto cestou veľmi poďakovať, predovšetkým MUDr. Hromadovej a celému personálu Sanatória Repromeda, za to, že sme teraz kompletný a moc spokojná rodina. Všetkým vrelo odporúčam toto Sanatórium a prajem veľa šťastia ako sme mali aj my hneď pri prvom IVF.

S pozdravom Alena Volfová