Darček k 30. narodeninám!

4. októbra, 2016

Dárek k 30. narozeninám!

Náš príbeh začal na jar roku 2012, kedy sme sa prvýkrát dostali do starostlivosti Sanatória REPROMEDA. Ako už to tak býva, čakala nás množstvo vyšetrení, na základe ktorých bol diagnostikovaný genetický problém (4% mozaicismus). Bolo teda žiaduce zaradiť k nášmu IVF cykle tiež preimplantačnej screening embryí. Začala teda samotná hormonálna príprava, tj. Lieky, injekcie a po krátkom čase odber vajíčok.

Zákrok sa vykonáva v plnej narkóze a je úplne bezbolestný. Bolo odobraté 6 vajíčok z toho 4 bola vhodná k oplodneniu. U 4 kultivovaných embryí bola následne vykonaný už spomínaný preimplantačnej screening. Nasledovalo krátke čakanie, či budú embryá zdravá … .a výsledok? 1 embryo vhodné k transferu. Len jedno, ale bol to dôvod na radosť! Embryotransféru vyšiel práve na moje 30. narodeniny!

Lepší darček som asi nemohla dostať. Po transfere nasledovalo dlhých 14 dní čakania, ale oplatilo sa! Na konci boli dve čiarky na tehotenskom teste. Tehotenstvo potom už prebiehalo úplne v poriadku a 10.7.2013 sa nám narodil krásny, zdravý syn Šimon. Sanatóriu REPROMEDA patrí obrovská vďaka, s tak vrelým prístupom sestričiek a doktorov som sa ešte nestretla.

Môj zvláštne vďaka patrí Dr. Koukalovi, ktorý ma mal na starosti. Je fajn vedieť, že sú miesta a ľudia, ktorí robia svoju prácu profesionálne, s nadšením a záujmom o svojich pacientov. Sú to ľudia na svojom mieste !!

Prajem sanatóriu aj ich budúcom pacientom veľa úspechov v liečbe!

S pozdravom Zdenka K.