Náš príbeh sa začal písať v lete roku 2015.

príbehy 2. marca, 2020

„Náš príbeh sa začal písať v lete roku 2015. Mali sme krátko po svadbe. Školu sme mali hotovú, prácu sme mali, bývanie taky, takže rozhodnutie zaobstarať si dieťa bolo tak nejako na mieste. Na čo by sme taky mali čakať, predsa len nikto nemládneme a väčšinou to taky nepríde hneď.

O trištvrte roka neskôr mi bolo diagnostikovaných PCOS. Manžel absolvoval vyšetrenie spermiogramu a hľadalo sa to najlepšie riešenie – hormonálna stimulácia alebo návšteva reprodukčné klinika. Vzhľadom k tomu, že manželov výsledok nebol úplne ideálny, dohodli sme sa, že pôjdeme rovno na kliniku.

Pretože bolo pred prázdninami, dohodli sme si termín až na začiatok septembra. Pán doktor Veselý nám vysvetlil našej situácii a odporučil liečbu. Bola nám ešte odobratá krv na ďalšie vyšetrenia, a ešte toho istého roku som podstúpila hormonálnu stimuláciu. Vyšlo to nejako cez Vianoce a vajíčka mi bola odobratá hneď spočiatku januára roku 2017. odobratých vajíčok bolo dosť, nie všetky však bola vhodná k oplodneniu, po genetickom vyšetrení nám zostala tri zdravá embryá, ktorá bola Kryokonzervované.

V ďalšom cykle som mala podstúpiť KET, lenže sa mi na vaječníku objavila cysta, takže sa čakalo, či zmizne alebo nie. Bohužiaľ však sama nezmizla a bol mi odporučený chirurgický zákrok. Čakacia doba na všetky neakútne zákroky je pomerne dlhá, takže som zákrok nakoniec podstúpila až v júni. Nasledovala rekonvalescencie a na jeseň sme sa opäť vydali do Repromedy. Po hormonálnej príprave mi bolo transferovaná jedno embryo. To sa síce uchytilo, avšak v šiestom týždňov som potratila. Našťastie som nemusela na revíziu, a tak nebola rekonvalescencie tak dlhá. Po Novom roku sme sa vydali na ďalšiu KET. Tento bohužiaľ nebol úspešný, preto prišlo rozhodnutie dať si na chvíľu pauzu.

Začali sme plánovať letnú dovolenku, z ktorej sa nakoniec vykľuli krásne tri týždne strávené pri mori a na horách. Parádne sme si ju užili a naozaj si psychicky odpočinuli. Po návrate sme plánovali zavolať do Repromedy a dohodnúť sa na ďalšom termíne. Všetko nabralo rýchly spád, hneď v týždni po návrate som dostala termín na kontrolu. Do toho nám ešte vyvstala zmena bývania, a tak na úvahy, či to tentoraz vyjde alebo nie neostal čas.

A zrazu bol po ďalšom KET pozitívny tehotenský test, ďalšia kontrola dopadla dobre a my sa začali tešiť na bábätko. Síce sme stále mali strach, či to tentoraz vyjde, ale čas postupoval, brucho sa začalo guľatiť, až sa nám nakoniec v apríli narodil krásny chlapček.

Cesta k bábätku bola dlhá a psychicky náročná, ale vďaka podpore rodiny a profesionálnemu prístupu všetkých v Repromedě, ktorým by sme chceli týmto moc poďakovať, bola nakoniec úspešná. Začiatky s bábätkom boli taky divoké, ale rozhodne by sme nemenili. “

Monika